Brother Dikişi Sanata Dönüştürür...

Brother Ev Tipi Dikiş Nakış ve Piko Makineleri blog sayfasıdır.

 • Ana Sayfa
  Ana Sayfa Sitedeki tüm blog iletilerine buradan bakabilirsiniz.
 • Kategoriler
  Kategoriler Bu blogda kullanılan kategorilerin listesini görüntüler.
 • Etiketler
  Etiketler Blog içinde kullanılmış etiketleri görüntüler.
 • Blog Yazarları
  Blog Yazarları Sitede beğendiğiniz blog yazarlarını arayın.
 • Takım Blogları
  Takım Blogları Beğendiğiniz takım bloglarını buradan arayın.
 • Arşivler
  Arşivler Daha önce eklenmiş blog iletilerinin listesini içerir.
 • Oturum Aç
  Oturum Açın Oturum açma formu

Fuardaki standınız ve konseptiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Türkiye Distribütörlüğünü yaptığımız brother markası ile bu yıl üçüncü kez fespa eurasia fuarına katılmaktayız. Geçtiğimiz yıllara göre yeni birkaç ürünü ilk defa fespa 2015’de sunacağız.

FESPA Eurasia fuarında Uğur Tekstil Makinaları standında hangi ürünler ve çözümler sergilenecek. Bu ürünlerin hangi üstün özellikleri vurgulanacak.?

Fuar ana ürünümüz GT-3 Serisi Endüstriyel Garment Printer ürünümüzün yanı sıra birbirini tamamlayıcı ürünlerden oluşan bir konsept sunacağız. Bu ürünlerden biri yine brother markasının ürettiği brother PR ve VR Serisi nakış işleme üniteleridir. Hali hazırlda yüzden fazla firmada çalışan nakış ünitelerimiz kolay kulanıcı dostu özellikleri ve eşiz teknolojisi ile dünyada rakibi olmayan ürünlerimizden.

tekstil ,promosyon ve dijital baskı firmalarına  ürün geliştirmede yeni bir fikir olarak sunuyoruz.

Ayrıca Diğer bir markamız GBOS lazer Teknojilerinden bazı ürünlere de Fespa 2015 de yer vereceğiz. Bu ürünler özellikle custom ve promosyon ürünleri üreten firmalarda set olarak yer alabilmekte. Brother nakış üniteleri, GT-3 Dijital Baskı ve Gbos Lazer Makinaları  Sektörde Copy Center Alanında faaliyet gösteren bir çok firmada GT-3 VE PR serisi ürünlerimiz müşteri memnuniyeti ile kullanılmaktadır.

 

Ayrıca Brother’ın yeni geliştirmiş olduğu Scan & Cut Ürününü de müşterilerimize ilk Türkiyede ilk kez sunacağız. Her ofiste bulunması gereken bu ürünün özelliklerini fuar alanında paylaşacak ve müşteri ve bayilik taleplerini değerlendireceğiz.

 

Fuardaki temel amacınız nedir, hangi pazarlardan ve segmentlerden ziyaretçiler ve müşterilerle buluşmayı hedefliyorsunuz?

 

Uğur Tekstil Makinaları A.Ş olarak  dijital baskı fuarlarında birbirinden farklı bir çok pazardan müşteri  ile iletişim kurmaktayız.

 

Örnek olarak Özel üretim yapan t-shirt firmaları, online t-shirt ve tekstil mağazaları, Türkiye’de öncü online çiçek ve promosyon firmaları, bebek ürünleri üreticileri, büyük markaların modalhane ve tasarım departmanları, Kopyalama merkezleri, sanatçılar, tekstil fabrikaları ve  özel tekstil tasarım firmaları gibi bir çok firma müşteri portföyümüzde yer almakta.

 

Bu yıl fespa 2015 de yeni bir iş modeli olarak bir konsept sunmaya çalışacağız. Bu konsept yeni iş yeri açmayı düşünen küçük yatırımcılara yada  yeni ürünleri bünyesine katmayı düşünen fuar ziyaretçileri  ile bir araya gelmeyi amaçlıyoruz.

 

Uğur Tekstil Makinaları A.Ş olarak  45 yıllık tecrübemiz ve her biri kendi pazarının lideri ürünlerimiz ile Fespa 2015 de M-40 nolu standımızda ziyaretçilerimizi bekliyor olacağız.

 

Ersin Anarat

Brother End.Garment Printer

Satış & Pazarlama Müdürü

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 5817

Brother yaptığı arge çalışmalarında sürekli olarak bir dikiş makinesinin daha kolay nasıl kullanılabileceğini araştıran bir firma olduğunu sürekli olarak yaptığı geliştirdiği yeni modelleri ile  kullanıcılarına anlatıyor..

Geçtiğimiz aylarda Amerika ile aynı anda pazara sunduğumuz Brother V7 Modeli ve küçük kardeşi V3 Türkiye'de beklenenin üzerinde ilgi gördü. Eski ve köhne teknolojilerden sıkılan kullanıcılar V7 modelinin yeteneklerini gördüklerinde şaşırmak da haklı..

Bildiğiniz gibi Türkiye'de dikiş hobiye olan ilgi giderek artma eğiliminde. Gelecekte şimdi kullanılan eski teknolojilerin yerini daha gelişmiş , kullanımı kolay, ayarlarını kişiselleştirebileceğiniz, kendinize özgü tasarımlara açık yeni nesil teknolojilerin almasına tanık olacağız. Teknoloji dendiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan brother bunun en iyi örneklerinden biri.

Türkiye'de dikiş dikmek isteyen fakat dikiş makinalarının geri kalmışlığı ve kullanım zorlukları nedeni ile bu hobisinden vazgeçmiş olan bir çok kişi olduğundan eminiz. İster istemez dikiş makinesi denildiğinde aklımızda anneannelerimizin kullandığı döküm gövdeli, ağır ve mobilyalı dikiş makinaları canlanıyor. Bu nedenle dikiş dikmek çok daha komplike ve zor görünüyor. Brother Bu nedenle çok daha kolay kullanımlı kullanıcı panelleri, aksesuarlar, yazılımlar, optik kamera teknolojileri, hatta daha önce görülmemiş teknolojileri kendi ürettiği dikiş makinesi teknolojisi ile birleştirerek dikiş dikmeyi bir eğlence haline getiriyor.

 

 

Bu anlattıklarımızdan sonra isterseniz V7 Modelinin yalnızca kendine özgü bazı özellikleri ile ilgili bilgiler verelim.

V7 Brother Dikiş ve Nakış Makinesi modellerine göre genişletilmiş bir çalışma alanına sahip bir model. 300 mm x 180 mm geniş çalışma alanı ile birbirinden büyük ve detaylı nakışları dikiş projelerinizde uygulama imkanı sunuyor.

Dikiş yağının yanında tasarlanmış lazer pointer ile nakış ve dikiş başlangıçlarınızı size lazer yardımı ile daha dikişe ve nakışa başlamadan göstererek hatalı başlangıçları önleme konusunda da hassas.. Bu lazer pointer aynı zamanda şekil de değiştirerek dikiş dikerken dikiş takip olanağı sunuyor.

b2ap3_thumbnail_Brother_V7-laser.jpg

 

Mesela kalın, çok katlı ve  biribirinden hassas kumaşları dikerken dikiş esnasında üst beslemeye ( üst transport sistemi) ihtiyaç duyulur. Brother bu ihtiyaca da V7 modelinde yanıt vermiş ve Puller ( Dual Drive ) sistemini makine üzerinde kullanımıştır.

 

b2ap3_thumbnail_dual-drive.jpg

ICAPS Özelliği Dikiş Esnasında Sürekli Olarak Kumaş kalınlığını algılar ve farklı kalınlık ve özelliklerdeki kumaşların birlikte dikildiği dikişlerde mükemmel dikiş kalitesini vermek üzere baskı ayağı basıncını dengeler. Böylece imkansız dikişler büyük bir ustalıkla kolayca dikilir.

Ultrasonik Kalem teknolojisi sayesinde Dikiş genişliği , dikiş konumu, nakış başlangıcı , açısı ve posizyonu gibi ayarlamaları kumaşa dokunmadan ,makine ve kasnakdan  kumaşı kaldırmadan , kolayca ayarlanabilir..

b2ap3_thumbnail_brother-innov-is-v7-sewing-quilting-and-embroidery-machines-offer-now-on.jpg

 Yine belirtelim bu saydıklarımız V7'nin özelliklerinden sadece bir kaçı.. Daha detaylı bigi için sizleri bekliyoruz..!

 

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 8360

Atv nin Sevilen yarışma programı " Kızlar ve Anneler"de yapılan yarışmalar arasına katılan dikiş yarışması izleyenlerden büyük ilgi topluyor. Birbirinden farklı dikiş projelerinin dikildiği Anneler ve Kızlarının kolay kullanımlı Brother Dikiş Makineleri ile yeteneklerini sergilediği yarışmada yapılan dikiş projeleri Brother Türkiye Eğitim Sorumlusu Esmeray Çörekçi Hanım Tarafından hazırlanıyor.

b2ap3_thumbnail_resim-anne.jpg

 Atv Ekranlarında yayına giren  " Anneler ve Kızlar Dikiş Yarışmasında  hiç dikiş dikmemiş hanımların bile brother dikiş makinalarını ustalıkla  kullanabildiklerine, kendilerine verilen dikiş projelerini sadece görerek  hiç bir dikiş bilgisine sahip olmadan dikebildiklerine sahit olacaksınız.

 

b2ap3_thumbnail_kzlar-anne-1.jpg

Sizleri Her Hafta Çarşamba Günleri  Saat 13,00 da Sunuculuğunu sempatik oyuncu Umit İbrahim

Kantarcılar'ın yaptığı Brother ile Kızlar ve Anneler Yarışmasında Ekran Başına Bekliyoruz.

 

b2ap3_thumbnail_umit.jpg

 

 

 

 

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 8344

GARMENT PRİNTER NEDİR..?

Garment Printer  dikimi tamamlanmış giyisiler ve ürünler üzerine pratik ve kaliteli baskı yapma yeteneğine sahip giyisi yazıcısıdır.. 

Japon Teknoloji devi Brother 'ın Geliştirmiş olduğu GT-3 Serisi ile Custom Ürün üreticilerine çok kolay kullanılabilen , kullanım için kalifiye personel gereksinimini ortadan kaldıran , herhangi bir R.I.P yazılımına gerek olmadan tüm grafik programları ile direkt çalışabilen , her çeşit ürün ve materyal üzerine direkt baskı yapabilen , baskı makinelerinin en büyük problemi olan mürekkep donma problemi olmadan uzun ömürlü endüstriyel bir baskı makinesi sunmuştur.
 

Brother GT-3 Serisi Dijital Garment Printer Makinesini Kullanımı Neden Kolay ?

Brother Gt-3 Serisinin kullanım kolaylıklarını söyle sıralayalım..!
 
1) Makine kurulumu 25 dakikadır.. Brother  GT-3 Serisini satın aldığınızda tek yapılması gereken aynı ofislerde kullandığımız yazıcılar gibi printer driver CD sini kullanacağımız bilgisayara yüklemek , ve baskı boyalarını yüklemek..
 
2) Makine ile çalışırken t-shirt , swetshirt ,pantolon ,eldiven ,iç çamaşırı, çeşitli çantalar,herhangi bir şekilde bir yere monte etmek, germek , takma işlemi gerekmeden kolaylıkla baskı yapabilir..
 
3) Ekstra bir  arabirim ( R.I.P ) yazılımına gerek duymadan  photoshop, coreldraw, adobe programları, vs yaptığınız tasarımı direkt ofis yazıcısına gönderir gibi 1200 dpi ve üzeri mükemmel kalitede ve canlılıkta baskıları ürünlerin üzerinde kullanıcıya sunar...!
 
4) Bir çok dijital baskı makinesi özellikle koyu zeminli baskılarda t-shirt yada giyisiyi 2 defada print eder.. Bir çok Dijital Garment Printer Koyu zeminli baskılarda zeminde beyaz boya kullanılacağından önce baskı tasarımını alıp beyaz boya işlemini yapar ardından beyaz boyanın üzerine renk kısmını print eder..
 
FAKAT ,brother GT3 Serisi iki işlemi de tek seferde aynı anda yapar.Bu hem  daha hızlı baskı hemde daha yüksek bir görüntü kalitesi sunar.
 
5) Çeşitli Giyisi ve materyaller için kullanacağınız Baskı Platenlerinde herhangi bir germe ve takma sistemi yoktur. Brother GT-3 serisi 5 Farklı baskı platenini standart olarak makine ile birlikte sunar. Ekstra Bir ücret karşılığında baskı plateni ( Tablası) almanıza gerek kalmaz.
 
6)Makine Bakımı Çok Kolaydır. Brother GT-3 Serisi Kendi bakım ve temizliğini kendisi otomatik olarak yapar.. Sizin hergün makine parçalarını söküp takmanızı gerektirecek bir yapı yoktur. Makine bakımlarını display üzerindeki tuşlara dokunarak çok kolay ve pratik yapabilirsiniz.
 
7) Grafik programı olarak kullandığınız yazılım ile ilgili renk ayarlarını yapmak çok kolaydır. İstediğiniz renkleri istediğiniz çözünürlüklerde almak çok kolay ve basittir.. Yüzlerce deneme baskıısı yapmadan daha ilk baskıda istenilen sonucu alabilmek çok kolaydır.
 
8) Brother GT-3 Sisteminde Kullanılan Baskı Boyaları Brother Tarafından Japonya da üretilir ve  baskı boyaları % 100 Ecoteks Belgelidir. Değiştirilmesi Çok Kolay ve pratiktir..
 
9) Brother GT-3 Garment Printer Makinesini Kullanmak Ofis Yazıcısı Kullanmak Kadar Kolaydır. Temel bilgisayar bilgisi Brother GT-3 için yeterlidir.

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 10867

Brother Japonya'nın çok hassas olduğu ve fabrikalarındaki ürün üretiminde vazgeçilmez standartlarından biri olarak benimsediği Rohs Uyumluluğu nedir ? Neden Önemlidir. Bilgi vermeye çalışalım.

 

RoHS elektronik kartlarda ya da malzemelerde bazı maddelerin bulunmamasını şart koşan direktiftir. İngilizce Restriction oHazardous Substances Directive (Belirli Zararlı Maddelerin Kullanımını Kısıtlama) kelimesinin baş harflerinden oluşur.

27 Ocak 2003 tarihinde Avrupa Konseyi tarafından kabul edilen 2002-95-EC numaralı zararlı maddelerin elektronik ürünlerde belirli zararlı elementlerin kullanımını kısıtlayan yönergedir.

Kurşun,KadmiyumCiva ve bromürlü bileşenler insan sağlığına zararlı maddelerin kullanımını yasaklar.

 

Bu maddeler başlıca şunlardır:

Kurşun, lehim bileşiminde vardır ancak kalay gümüş ya da kalay bakır karışımı lehim yerine tercih edilerek bu direktife uyum sağlanabilir. Civa, pillerde bulunan bir katkı maddesidir ancak civasız piller de imal edilebilir. Diğerleri genellikle kontak temizliğinde kullanılan spreylerde bulunur. Genel olarak insan sağlığına zararlı maddelerdir. Hamile kadınlarda çocuk düşürmeye yol açar ya da kana karışarak hücrelerin ölmesine neden olur. Kansere de yol açabilir. Bu sebeplerden dolayı elektrik/elektronik malzemelerin imalatında binde birin altında bulunabilir. Analizi ise malzeme sıvı fazına geçirilerek analiz cihazlarında ölçülür.

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 9026

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Brother EV Tipi Dikiş ve Nakış Makineleri Ekibi Zeytinburnu'nda bulunan Olivyum Alışveriş Merkezideydi. Zeytinburnu Olivyum da bulunan Brother Bayisi Bayhaner Ltd ve Olivyum Avm İşbirliği ile düzenlediğimiz  Kadınlar arası Dikiş yarışmasında hanımlar hem yarıştı hemde eğlendi. 

b2ap3_thumbnail_20140308_150907.jpg

 

Gün boyu süren yarışmaya katılan hanımlar arasında en güzel çantayı ustalıkla diken Mevlüde Özgür Hanım yarışmanın birincisi olarak 720 TL değerinde olan Brother BM 3600 Dikiş ve piko makinesini almaya hak kazandı.

b2ap3_thumbnail_2014-03-09-12.jpg

 

Zeytinburnu Olivyum Avm de bulunan Bayimiz Bosch Bayhaner Ltd Şti Firma Sahibi Eyüp UTKU bey en güzel çantayı dikerek yarışmanın birincisi olan Mevlüde Özgür Hanıma Ödülünü takdim etti..

Diğer yarışmacılara teselli ödülü olarak Zeytinburnu Olivyum Bosch Mazasıdan Çeşitli İndirim Çekler verildi.

Brorther Ev Tipi Dikiş Makineleri Ekibi Olarak Mevlüde Hanıma Yeni Dikiş Makinesini Güle güle Kullanmasını diliyor yarışmamızda gösterdiği başarıdan dolayı kendisini kutluyoruz.

 

 

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 5794

 

Dijital teknolojinin geldiği son nokta olan NV 400 dikiş anlayışınızı tümden değiştirecek türden. Dikiş makinası genellikle insanların aklında sorun çıkaran. istenildiğinde çalışmayan , çalışması gerektiğinde bir çok ayar gerektiren bir cihaz olarak biliniyor. 

Bu anlayışı Türkiye'de değiştirmeye başlayan brother teknolojisi kalın materyalleri dahi rahatlıkla dikebilen , cep telefonu kadar kolay kullanabilen ve kullanıcılarını tüm dikiş ihtiyaçlarına %100 cevap verebilen NV 400 modelini geliştirdi.

Fiyat olarak da çok uygun olan bu modelin neredeyse endüstriyel makinaların kabiliyetine sahip

Ayrıca Türkiye'de bir çok ev hanımı Brother NV 400 ile evlerinde çeşitli çeyiz ürünleri üretiyor ve satıyor. Bunun nedeni brother dikiş makinalarında kullanılan motor teknolojisi sağlamlığı ve performansı.

Dünyada ilk defa endüstriyel dikiş makinalarında brother tarafından kullanılan Direct Drive Motor Teknolojisi Brother ev tipi dikiş makinalarında da kullanılmış.

 Isınma yapmayan bu motor sistemi dinlenmeye gerek kalmadan saatlerce çalışabiliyor. Motorun ısınmaması ve uzun ömürlü olması brother makinalara efsanevi sağlamlık ünvanını kazandırdı..

Brother Patcwork Uzmanı NV 400 'ün en dikkat çeken kabiliyetlerin şöyle açıklayalım.10 ayrı ilik ve 3 ayrı yazı karakteri çeşidini içeren 294 dekoratif dikiş deseni seçeneği ile kendi stilinizi, kendi modanızı yaratmanız için en önemli yardımcınız.


 Desenler LCD ekranında görüntülenir. Adım boyu, sıklık, vb. ayarlar ekran üzerinden kolayca yapılır. Kutusundan çıkan dizlik ile kullanıma sürat katılırken geniş tablasıyla büyük kumaşlarda rahat çalışılması sağlanır. 

Ayak basınç ayarı ile her türlü kumaşın dikiş esnasında kolayca ilerlemesi sağlanır. 70 ayrı desen farklı kombinasyonlarla birleştirilerek tamamen farklı pikolar yaratılabilir. 

10 ayrı hafızası ile çeşitli kombine dikişlerinizi hatırlamanıza gerek bırakmaz. Sık kullanılan ayarlar hafızaya alınıp sonraki çalışmanızda tekrar kullanılabilir. 

Alt ve üst ip kesme sistemi tertemiz dikiş sonuçları alınmasına yardımcı olur. Benzersiz “Bana Özel Dikişim” özelliği sayesinde ekranda tamamen size özel bir dikiş deseni tasarlanabilir.

Sadece makine gövdesindeki tuşlara dokunarak kimsede olmayan sadece size özel dikişleri tasarlayabilir projenizi kişiselleştirebilirsiniz.

Brother Patcwork Uzmanı NV 400 ile " dikişi sanata dönüştürebilirsiniz." 

 

Brother Patcwork Uzmanı NV 400 'ün en dikkat çeken kabiliyetlerin şöyle açıklayalım.10 ayrı ilik ve 3 ayrı yazı karakteri çeşidini içeren 294 dekoratif dikiş deseni seçeneği ile kendi stilinizi, kendi modanızı yaratmanız için en önemli yardımcınız.

 Desenler LCD ekranında görüntülenir. Adım boyu, sıklık, vb. ayarlar ekran üzerinden kolayca yapılır. Kutusundan çıkan dizlik ile kullanıma sürat katılırken geniş tablasıyla büyük kumaşlarda rahat çalışılması sağlanır. 

Ayak basınç ayarı ile her türlü kumaşın dikiş esnasında kolayca ilerlemesi sağlanır. 70 ayrı desen farklı kombinasyonlarla birleştirilerek tamamen farklı pikolar yaratılabilir. 

10 ayrı hafızası ile çeşitli kombin dikişlerinizi hatırlamanıza gerek bırakmaz. Sık kullanılan ayarlar hafızaya alınıp sonraki çalışmanızda tekrar kullanılabilir. 

Alt ve üst ip kesme sistemi tertemiz dikiş sonuçları alınmasına yardımcı olur. Benzersiz “Bana Özel Dikişim” özelliği sayesinde ekranda tamamen size özel bir dikiş deseni tasarlanabilir.

Sadece makine gövdesindeki tuşlara dokunarak kimsede olmayan sadece size özel dikişleri tasarlayabilir projenizi kişiselleştirebilirsiniz.

Brother Patcwork Uzmanı NV 400 ile " dikişi sanata dönüştürebilirsiniz." 

 

  294 dikiş fonksiyonu

 • 7mm zigzag genişliği
 • Benim dikişim özelliği ile kendi dikişinizi tasarlayabilme ve kaydedebilme
 • Standart olarak sunulan harici geniş dikiş alanı tablası
 • Otomatik alt ve üst iplik kesici
 • Yorganlama ve kapitone dikişleri için dişli düşürme
 • Kalın kumaşlar için ekstra baskı ayağı yüksekliği
 • Otomatik dikiş başı ve sonu sağlamlama dikiş modu
 • Tek aşamada 10 farklı ilik açabilme
 • Isınma yapmayan LED dikiş alanı aydınlatması
 • Otomatik dikiş başı ve sonu sağlamlama dikiş modu
 • Programlanabilir iplik kesme modu
 • İtalik ve İçi boş harf karakterleri
 • İğne pozisyon seçimi
 • Üst iplik emniyeti
 • Hızlı masura sarma, çıkartma ve takma
 • En sevdiğim dikişler hafıza modu
 • Aydınlatma anahtarı
 • Direkt dikiş fonksiyonu seçimi
 • Seçilen dikiş desenini aynalayarak çift taraflı kombinasyon yapabilme
 • Hassas ayarlı dikiş hızı kontrolü
 • Dikiş desenini 5 kat büyütme özelliği
 • Dahili dikiş deseni hafızası
 • "user friendly" kullanıcı dostu hata ve uyarı mesajları
 • Dizlik ile baskı ayağı kaldırabilme
 • Zengin çeşitli dahili aksesuar kutusu

 

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 9699Brother Dikiş Makinalarının Tarihi Gelişimi

 Dikiş makinaları satan ve tamir eden bir şirket olan Yasui Sewing Machine Co., 1908’de Brother Industries, Ltd.’nin kurucularının babası olan Kanekichi Yasui tarafından kurulmuştur.

Masayoshi Yasui, on çocuğun en büyüğü, çalışmaya ve babasına yardım etmeye 9 yaşında başlamış, dolayısıyla dikiş makinası tamir yeteneklerini çok genç yaşta edinmişti. 17 yaşında Masayoshi o zamanlar Japonya’nın dikiş makinası endüstrisinin kalbi olan Osaka’da bir çırak olarak çalışmaya başladı.

 

Dikiş makinası pazarının ithal ürünlerle domine edildiğine tanık olmuş olan Masayoshi, dikiş makinalarını yerel olarak üretmek için kuvvetli bir ihtiyaç duydu. “İthalata dayalı dikiş makinası endüstrisini, ihracata dayalı endüstriye dönüştürmeye” kararlıydı.

 O zamanlar üretim tesisi yokluğundan ve gelişmiş işleme teknolojileri yokluğundan ötürü Japonya’da dikiş makinası üretmenin imkansız olduğu varsayılıyordu.Ancak Masayoshi’nin kararı hiçbir zaman azalmadı; dikiş makinası üretmek için fon yaratmak amacıyla, hasır şapka üretimi için hidrolik pressler geliştirdi ve satmaya başladı

. Ayrıca araştırma aktivitelerine girişerek Japonya’da dikiş makinası üretimi hırsına odaklandı. Başlangıç aşamasındaki başarısı onu, ülkenin ilk yerel dikiş makinasını üretmek gibi hırslı bir çaba dahil, diğer geliştirme insiyatifleri de almaya motive etti.
1928’de ithal makinalardan daha dayanıklı olan “Sho-san-shiki” zincir-dikişli dikiş makinasını geliştirmeyi başardı.

 Jitsuichi Yasui, Masayoshi’nin küçük erkek kardeşi ve Brother’ın kurucularından, dikiş makinalarının ana parçaları olan mekik kanca (shuttle hook) geliştirmeyi başardı. Çok az kişi başaracaklarına inanıyordu ama kararlılık ve güçlüklerle sonsuz görünen bir başetme kabiliyetiyle Yasui kardeşler 1932’de tamamen Japonya’da yapılmış ilk yerel dikiş makinasının piyasaya sürmeleriyle başarıya ulaşmış oldular.

BROTHER İÇİN DÖNÜM NOKTALARI

1908  Kanekichi Yasui Yasui Dikiş Makinesi Şirketini kurdu. 1928  Şirket, hasır şapka üretimi için zincir dikişli dikiş makinesini piyasaya çıkardı, bu Brother adı altındaki ilk üründü.


1932  Brother dikiş makinesi seri üretiminde başarılı oldu. 1934  Japonya’da Nippon Dikiş Makinesi Üretimi Şirketi (şimdi Brother Industries Ltd.) kuruldu.


1954  Amerika’da bölgesel satış şirketi açıldı.


1958  Avrupa’da bölgesel satış şirketi açıldı.


1961  Portatif daktiloların üretimi başladı.
Brother iş makinesi ve makine gereçleri alanı
na giriş yaptı.

1962  Şirketin ismi Brother Industries Ltd. olarak değiştirildi.


1963  Sermaye, Tokyo Menkul Kıymetler Borsasında,Osaka Menkul Kıymetler Borsasında ve Nagoya Menkul Kıymetler Borsasında yer aldı.


1971  Dünyanın ilk yüksek hızlı nokta vuruşlu yazıcılarının üretimine başlandı.


1977  Avustralya’da Brother Uluslar arası (Avustralya) Pty. Ltd. kuruldu.


1979  Tayvan Brother Industries Ltd. yerel dikiş makinesi üretimine başladı.


1980  Elektronik ofis daktiloları üretimine başlandı. 1984  Brother kuruluşunun 50. Yılını kutladı.
Brother Los Angeles Olimpiyat Oyunları’nda resmi sponsor oldu.


1985   Brother Industries (Birleşik Krallık) Ltd. elektronik daktilo üretimine başladı.
CNC tıklatma merkezlerinin üretimine başlandı.


1987  Brother telekomünikasyon gereçleri piyasasına girdi.
Lazer yazıcıların ve faks makinelerinin üretimine başladı.
1988  Etiketleme sistemi üretimine başlandı.
1991  Brother Industries Ltd. (ana şirket) ilk ISO 9002 sertifikasını aldı
1994  Brother Industries (Johor) Sdn. Bhd. Malezya’da faks makinesi üretimine başladı.
Brother’ın 30 milyonuncu daktilosu üretildi.


1995  Brother Lazer Çok İşlevli Yazıcıyı (MFC) başlatan ilk şirket oldu.
1996  Brother Industries (Birleşik Krallık) Ltd. ilk ISO 14001 sertifikasını aldı.
1997  Brother Uluslar Arası Olimpiyat Komitesinin Resmi Sponsoru oldu.
1998  Brother Formula Bir yarış takımı “Jordan”ın sponsorluğuna başladı.
Brother 10 milyon elektronik etiketleme sistemi üretti.
2002  Brother’ın Fax/MFC makineleri üretimi 20 milyon birime ulaştı.
Brother- ekoloji, enerji, emisyon t ergonomi açısından bir marka olan “TCO”
standardını almayı başaran Dünyanın İlk Yazıcı üreticisi firması oldu.
2003   Brother Industries (Shenzhen) Ltd. MFC üretimine başladı.


Renkli inkjet MFC’ler için geliştirilen Kapiler Tüp Mürekkep İletim Sistemi devrim yarattı.
2004   Brother 10 milyonuncu Lazer Ürünü nakliyesini gerçekleştirdi.
2006   Brother, 1.5 pl (pikolitre) mürekkep damlacığı teknolojisi ve Innobella™ öz tüketilebiliri ile yüksek kalitede baskılar için yeni bir Inkjet MFC serisi geliştirdi. Brother Asya’da, ZDNet Asya En İyi Teknoloji İndeksi 2006/2007’de
50 En İyi Bilgi Teknolojileri satıcıları arasında yer aldı.


2007   Brother en çok beğenilen lazer yazıcıları ve kendi baskı motoru teknolojisine sahip MFC’leri piyasaya sürdü.
2008   Brother Dünya’nın ilk A2 Inkjet Çok-İşlevli Yazıcıyı
( Profesyonel Seriler olarak adlandırılır)


piyasaya çıkardı. Brother’ın HL-2170W’u Monokrom Lazer Yazıcı özelliği
için Satın Alanlar Laboratuarı tarafından “Yılın Ürünü” ödülünü aldı.
2009  Brother ilk Renkli LED Makinelerini piyasaya sürdü


- 2 yazıcı ve 3 Çok İşlevli Yazıcı


Brother Gulf Türkiye’deki ilk şubesini açtı

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 9162

Dikiş, nakış, piko işlerini bir arada yapabileceğiniz, olağanüstü özelliklerle donatılmış ve kolay kullanımlı NV-950, ideal kişisel kullanım için yanınızda.


Kasnağı takılıyken otomatikman nakış menüsüyle, kasnağı ayrıldığında dikiş menüsüyle kullanıcısını karşılar. Geniş LCD ekranı üzerinde gerekli bilgilerin izlenmesini sağlar. Neredeyse tüm Brother modellerinin sunduğu; kolay masura takma, otomatik iplik takma özelliğine sahip, yağlanma gerektirmeyen tam anlamıyla kullanıcı dostu NV-950, hobileriniz ve elinizdeki malzemenin değerini artıran ideal bir yardımcıdır

Benzersiz çalışmalar yaratmak için, 129 çeşit dikiş fonksiyonu içinden, kanaviçe, dolgu desenler, piko ve 10 ayrı ilik seçenekleri kullanılabilir. Nakış işlemlerinde, hafızasındaki 6 ayrı harf karakteri, çeşitli boy ve açılarda kullanılabilir. 12 çeşit bordür dikişi 10 ayrı çerçeve birleşimi ile 120 değişik nakış yaratma imkanı. Hafızasında ayrıca 70 adet desen bulunur. Çiçek, mevsim ve tatil temalı bu desenlere ek olarak 100 adet nakış içeren CD hediye olarak sunulur. Nakış kartı okuyucusu ile Brother’ın zengin nakış kütüphanesinden yararlanılması sağlanır. USB bellek vasıtasıyla nakış desenlerinin makineye aktarımını sağlar.

 

Brother'ın Türkiye'de En Çok Satılan Dikiş Ve Nakış Makinesi İnnovi's 950' nin Eşşis Özelliklerini Şöyle Sıralayabiliriz.

 

 • 10mm X 10mm nakış alanı

 • 129 farklı dikiş fonksiyonu

 • 126 hediye nakış deseni

 • Otomatik iplik takma

 • LCD Dokunmatik kullanıcı ekranı

 • Kolay masura takma

 • Otomatik masura sarma

 • USB bellek bağlantı noktası

 • Standart sert taşıma ve saklama kapağı

 • Hafızada kullanıma hazır 70 nakış deseni

 • 10 farklı çerçeve nakış deseni

 • 10 farklı ilik deseni

 • 24 farklı dolgu piko deseni

 • Otomatik alt ve üst iplik kesici

 • Programlanabilir iplik kesme modu

 • Isınma yapmayan LED dikiş alanı aydınlatması

 • Dikiş adım boyu ve dikiş genişliği ayarı

 • Hafif ve şık görünümlü taşınabilir ergonomik dizayn

 • Zengin çeşitli harici nakış aksesuar kutusu

 • "user friendly" kullanıcı dostu hata ve uyarı mesajları

 • LCD ekranda dokunmatik olarak dikiş deseni dizayn etme

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 7913

Brother Ev Tipi Dikiş, Nakış ve Piko Makineleri internet sitesi yenilendi… Bundan sonra yeni sitemiz, www.evtipibrothertr.com adresinden sizlere destek ve hizmet vereceğiz. Sitemiz ile ilgili istek ve görüşlerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresinde paylaşabilirsiniz...

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 8151

Dünyanın En Akıllı Dikiş Makinesi İnnov-is 1

Bir Dikiş Makinesi Hayal Edin.. Bu dikiş makinesi üzerine yerleştirdiğiniz kumaşın şekli ne olursa olsun kenar dikişini siz elinizi bile sürmeden diksin... Sonra hayalinizdeki nakışı siz kumaşı hereket ettirmeden istediğiniz yere tam da sizin istediğiniz açıda işlesin... Kendi optik kamerası ile dikeceğiniz yüzeyi tarasın ve nakışı yerleştirmeniz için size HD ekranında sunsun...Tek dokunuşta hatasız bir şekilde kendi ipliğini taksın..

"Eğer bir dikiş makinesinin bunları yapamayacağını düşünüyorsanız henüz Brother İnnovi's 1 ile tanışmamışsınız demektir"

Dünya'da optik kamera teknolojisi ile dikiş makinası teknolojisinin birleştiği tek makina japon teknoloji devi brother tarafından üretildi. Türkiye'de de çok ilgi gören İnnovi's 1 sınıfında en yüksel nakış hızına sahip nakış ve dikiş makinesi. Ortalama nakış hızı olarak da dünyanın en hızlı makinesi.. Örneğin; 152.000 vuruşluk bir nakışta, renk değişimleri,baskı ayağı hareketleri, otomatik iplik kesme ve diğer zaman kaybettiren makine uygulamalarında da çok hızlı hareket eden Brother Nv1 aynı vuruş sayısına sahip bir nakışı sınıfındaki diğer makinelerden %30 daha hızlı bitiriyor.

Brother NV 1 güçlü bir bilgisayarın işletim hızına sahip. Piyasada bir çok benzer nakış makinesinde nakışı ekrana çağırdığınızda belli bir süre makinanın o nakışı açmasını beklemek zorundasınız. Fakat NV 1 modelinde ekrana dokunduğunuz anda nakış ne kadar büyük olursa olsun karşınızda. Hemde High Definiation olarak Led ekran TV'lerde olduğu gibi gerçek renkleri ile...

Japon Brother'ın Kendi geliştirdiği motor teknolojisi sayesinde NV 1 uzun saatler çalışsa bile en ufak bir ısınma problemi yaşanmıyor. Brother Endüstriyel Dikiş makinaları için geliştirdiği bu motor teknolojisini tüm ev tipi dikiş makinelerinde de kullanıyor..

Sayamadığımız bütün özellikleri ile brother İnnovi's 1 "dünyanın en akıllı dikiş ve nakış makinesi "ismini hak ediyor...

 

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 10386

BROTHER dikiş makineleri üretilirken en güncel bilgi ve teknolojiler kullanılarak tek bir dikiş makinesiyle çeşitli işlerin yüksek kalitede yapılabilmesi hedeflenmektedir.
Bu hedeflerin ışığında üretilen makinelerde ilk modelden en üst modele dek aynı yüksek kalitede parçalar kullanılmıştır. Bu durum da sorunsuz ve ve rahat bir çalışma ortamı sağlar.
BROTHER dikiş makinelerinin en önemli özelliklerinden biri motorlarının genelden farklı kalitesidir. Kömürsüz olarak çalışan motorlar dinlendirmeye ihtiyaç duyulmadan çok uzun süre çalışabilir. Motorlar genel makinelerinkinden çok daha güçlü olup kumaşınızın çok rahat ilerlemesine olanak sağlar. Yine de genelde makine motorları 18-20 watt elektrik yakarken BROTHER'ın motorları sadece 14 watt elektrik harcar.
Çeşitli kalınlıklarda kumaşlar dikerken kademeli yükselebilen ayak yapısı ve özel dişli sistemi bulunmaktadır. Dişli sistemi dikiş kalitesinin yüksek olmasını ve 0 noktasından başlayabilme imkanı sağlar. Bunun nedeni dişlinin 7 sıra tasarlanmasıdır. Kumaşı itmeniz veya çekmeniz gerekliliği ortadan kalkar. Bir su akışı kolaylığında dikişinizi dikebilirsiniz.
Makinenin kullandığı aydınlatma sistemi LED ışıklar kullanılarak üretilmiştir. Kumaşı parlatmadan renkleri daha net olarak görülmesine imkan sağlar.
Makinenizi yıllar boyu kullanabilir ve hiç yağlama yapmazsınız. Makinelere yapım aşamasında dişli ve çarklarının içine konan metal bir parça(sintel) çalışıp ısındığında yağ ihtiyacını kendi karşılar. Kısacası dikiş makineniz tüm işlerini yapmasının yanı sıra kendi kendini de yağlar.

Tüm bu üstün özellikleriyle BROTHER dikiş makineleri zengin aksesuar ve iğne çeşitleriyle her türlü gereksiniminizi karşılayabilen ve herkesin bütçesine uygun modelleriyle sizlerle.

Son değişiklik zaman: Devamını oku
Blog Yayınları içinde 8189